Duben 2012

Přípravný kurzy...

16. dubna 2012 v 21:09 | Katie <3
V poslední době se mi moc moje rozhodnutí nedaří....ale to, že jsem se přihlásila na přípravný kurzy stálo za to !;)
tohle je Kamča:
je suprová! Mám jí strašně ráda:))Poznala sem jí na kurzech na Pedagogickou školu :)
Po kurzech sme byli v KFC ;)):Djak jinak :D

úryvek z knihy The hunger games

15. dubna 2012 v 15:49 | Katniss
This is not Peeta-related, but I just wanted to make sure everybody understand this.

Those of you who were shocked when Katniss voted 'Yes' for the 76th Hunger Games.

After Snow is tried and found guilty, he tells Katniss that the final assault that killed Prim was ordered by President Coin, not the Capitol. At first, Katniss does not want to believe in what Snow said.
However, when she is called to the meeting to vote for the 76th Hunger Games, Katniss has been given the final proof that Coin was just as bad as Snow and that she was willing to sacrifice innocent children in order to gain control of their world.
Katniss remembers a conversation with Snow in which they promised not to lie to each other. She realizes that Snow has been telling the truth.

She needed to prove her loyalty to Coin if she wanted to live, so she lied and said that she wanted the games to continue. This meant that she would earn a little bit of trust from Coin, which would give her the chance to get close to Coin and kill her, which she does.

Katniss knew that continuing the games would never be what Prim would want.

But voting 'Yes' would allow her to kill Coin, which would stop the Hunger Games from continuing, which was what Prim would've wanted.

So she says. "I vote yes... For Prim."

Questions on Haymitch's vote:
Haymitch understands what Katniss is planning. As others have noted, he answers, "I'm with the Mockingjay," not "I agree with Katniss." He recognizes that Katniss is again playing a role, presenting herself as something she isn't and doesn't want to be for the sake of her own revolution, but this time it's her own, a revolt not just against Snow but against the tyranny he stood for, a tyranny now equally personified in Coin. Just as Snow tried to break Katniss via Peeta, Coin tried to break Katniss through Prim. Ironically, she came closer to succeeding than Snow but, even more ironically, with her Yes vote, Katniss fights back.

The Hunger Games-Síla vzdoru

15. dubna 2012 v 15:48 | Katniss
Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher a bez jejího vědomí ji už před dlouhou dobou zapojili do revoluce. Třináctý kraj vystupuje ze stínů a plánuje svrhnout Kapitol. Zdá se, že všichni o pečlivě připraveném plánu vědí - s výjimkou Katniss. Úspěch povstání závisí na její ochotě stát se pěšákem, přijmout odpovědnost za nespočetné životy a změnit budoucnost Panemu. Kvůli tomu musí odsunout stranou svoji zlost i nedůvěru. Musí se stát symbolem revoluce - reprodrozdem - bez ohledu na to, že cena může být hodně vysoká.
Síla vzdoru je posledním dílem série Hunger Games.
Tak tohle byla poslední kapka! Lidé ze všech krajů se bouří. Dvanáctý kraj byl vyhlazen a zjistilo se, že třináctý kraj nebyl před mnoha lety zničen, jak Kapitol tvrdil. Obyvatelé přežili v podzemí. Katniss se nachází ve třináctce a natáčí proklamy, aby povzbudila vzpouru. Peeta je v zajetí Kapitolu, který ho ale vydá - ovšem ne jen tak. Změnili ho a on se teď snaží co nejrychleji Katniss zabít. Nakonec se lékařům podaří vrátit Peetu do normálního stavu, ale už to nikdy nebude jako dřív. Kraje nakonec dobijí Kapitol, ale při závěrečné popravě prezidenta Snowa, jíž má vykonat sama Katniss, na něj nevystřelí - zamíří na velitelku třináctého kraje, která připustila smrt její sestry Prim.The Hunger Games-vražedná pomsta

15. dubna 2012 v 15:48 | Katniss
Katniss dosáhla vítězství v Hladových hrách aktem vzdoru proti všemocnému Kapitolu a jeho krutým pravidlům. S Peetou očekávají pomstu mocných. Překvapivé výsledky zápasu v drsné reality show však povzbudily obyvatele země Panem, aby se postavili k odporu, a v krajích se formuje odboj. Podaří se zabránit krvavému střetnutí, jehož důsledky by byly víc než hrozivé?
Vražedná pomsta je druhým dílem ze série Hunger Games.
Příběh Katniss pokračuje. Po vzpurném vítězství, v němž se společně s jejím přítelem Peetou (do kterého se v průběhu Hladových her stihla zamilovat) postavili proti Kapitolu, zůstali naživu. Kapitol se zlobí, ale jde o 75. ročník her, a to znamená něco speciálního. Bude se proto losovat z již zachráněných vítězů! Přežije Katniss znovu arénu? Někteří soutěžící jsou již staří, ale jak se můžou vzepřít Kapitolu?
Katniss s Peetou se v aréně spojí s několika dalšími soutěžícími. Opět se vzepřou Kapitolu a ukončí Hladové hry po svém.

The Hunger Games-Aréna smrti

11. dubna 2012 v 21:43 | Katniss
Lepší film jsem snad neviděla!!!úplně sem z toho unešená.Nemůžu se dočkat až si přečtu knížku ;) a až natočí druhý díl;)
O čem to je?
Katniss Everdeen žije v Panenu v kraji číslo 12.Panen má krajů 12.Každoročně se v celém Panenu pořádají Hunger Games! Televizní show která má zabránit velkému krveprolití, kvůli kterému v minulosti zemřelo mnoho lidí...Z každého kraje se vylosují dva lidé:chlapec a dívka.A ty spolu pak budou bojovat proti ostatním v Aréně smrti.Bojuje se dokud nezůstane jediný vítěz.a protože vyberou Prim,sestru Katniss, ona se přihlásí dobrovolně místo ní.Ale s příchodem Katnis a Peeta se vše změní...náhle se začnou měnit pravidla, začnou se vytvářet skupiny vraždících, kteří zabíjí ostatní..k těm se přidá i Peeta-parťák Katniss, ale přidá se k nim pro její ochrannu,protože jí už dlouho tajně miluje.Nakonec, když zbydou jenom oni dva, Katniss a Peeta, rozhodnou se ukončit svůj život společně.Sní bobule smrti-jenže náhle se ozve ředitel Hunger Games a vyhlásí je oba jako vítěze letošního ročníku....jenže, nebude to pro ně znamenat jenom samé problémy?Vždyt Katniss je donutila, aby je vyhlásili oba....Problémy z toho budou, a jaké!-to se dozvíte příště ;)

Třídní Trička :))

3. dubna 2012 v 18:51 | Katie <3

Známost

3. dubna 2012 v 18:47 | Katie <3
Fajn.Našla jsem si přes kámošku na Fejsu jednoho kluka.Říkejme mu třeba Hugo;)
Hugo je moc milej, hodnej, dobře se s ním píše...ale:asi se se mnou nechce sejít.Už několikrát sme si domluvili rande, ale on to vždycky zrušil.měl zaracha, ve škole měl akci, trénink fotbalu......Buď se se mnou nechce sejít anebo už fakt nevím :/je mi to už trošku trapný ://Ale co, na světě je kluků;)kdyby někdo měl zájem, přidávejte si mě zde : https://www.facebook.com/profile.php?id=1681385221 :))

pro dnešní Apríl ;)

1. dubna 2012 v 21:48 | Katie <3